DPS sufity
PL EN DE
FR PT IT

Zalety naszej technologii

Estetyka stosując rozwiązanie sufitu napinanego w sposób łatwy i szybki można zakryć wszelkie niedoskonałości istniejącego stropu, takie jak pęknięcia tynków, zacieki, szczeliny powstałe na skutek przesunięcia się konstrukcji wielkopłytowych oraz maskowanie podstropowych instalacji – oświetleniowych, wentylacyjnych czy komputerowych.

 
Kolorystyka i struktura materiału

możliwości kolorystyczne powłok sufitowych są praktycznie nieograniczone, jednak z punktu widzenia marketingowego, jak i konieczności określenia stałej gamy dostępnych kolorów kolorystykę ustanawia się na poziomie około 100 różnych barw. Tak przygotowana oferta kolorystyczna zapewnia plastyczne dopasowanie sufitu do  charakteru i stylu wnętrz. Zmieniający się stale styl architektury oraz moda sprawiają, iż proponowana gama kolorów jest modyfikowana.

 

Dodatkowym zróżnicowaniem efektu plastycznego i architektonicznego jest struktura powłoki, która występuje w postaciach:

 

laque materiał idealnie gładki imitujący odbicie lustrzane
satine materiał całkowicie gładki z lekkim połyskiem
transparent materiał przepuszczający światło
mat materiał posiada delikatne tłoczenia na strukturze materiału imitujące lekko granulowaną powierzchnię, materiał idealnie gładki przypominający powłokę lakieru samochodowego
metalic materiał o metalicznym blasku,
supermat

materiał idealnie gładki w lekko kremowej barwie,higieniczny

materiał idealnie gładki łatwy do mycia i konserwacji perforowanej
- materiał z otworami o średnicy 10 mm mikroperforowanej
- materiał o zdolnościach pochłaniania i rozpraszania dźwięku o średnicy otworów
0,1 m

hygienic materiał przeznaczony do pomieszczeń o wysokim standardzie czystości

 

   
Sterylność sufit napinany DPS zamontowany w dowolnym pomieszczeniu nie wymaga specjalnej konserwacji; w normalnych warunkach eksploatacji należy go przeczyścić co 5/7 lat. Utrzymanie go w idealnym stanie jest łatwe i nie powoduje dużych nakładów finansowych. Jego odświeżanie wykonuje się za pomocą wody oraz preparatu DPS – PLAFONCLEAN, a w szczególnych przypadkach, gdzie wymagany jest najwyższy stopień czystości można używać sterylizatora pary wodnej.

 
Nieprzemakalność sufit DPS stanowi w 100 procentach barierę wilgotnościową, skutecznie chroniąc konstrukcję dachów od wewnątrz pomieszczenia, a także nie pozwala na przenikanie wilgoci i wody z zewnątrz, zabezpieczając w ten sposób wnętrze przed zalaniem i zawilgoceniem.

 
Antystatyczność płaszczyzna sufitu w momencie produkcji i konfekcjonowania pokrywana jest mikronową warstwą teflonu, co zapobiega osiadaniu się na jego powierzchni cząsteczek kurzu. Sufit posiada jeszcze inną zaletę – na jego powierzchni nie kondensuje się para wodna, przez co jest idealnym rozwiązaniem w łazienkach, basenach i kuchniach.
   
Akustyka powłoka sufitu nie obniża walorów akustycznych wnętrza poprzez rezonans fali głosowej lub jej tłumienie, natomiast aby uzyskać podwyższone parametry wyciszenia pomieszczenia należy zastosować materiał z mikroperforacją.
   
Bariera termiczna sufit DPS spełnia rolę katalizatora warstw powietrza pomiędzy wnętrzem a stropem tradycyjnym czy dachem, jednakże
dla polepszenia wskaźników izolacji termicznej stosuje się materiał pomocniczy.
   
Montaż szybki i nieskomplikowany, nie powoduje zatrzymania aktywności remontowanego pomieszczenia.
   

Wall2Wall

Wall2Wall to innowacyjny system bezszczelinowego montażu powłok napinanych DPS
czytaj więcej

Zastosowanie

Sufit napinany DPS może być stosowany we wszystkich rodzajach pomieszczeń zarówno w obiektach użyteczności publicznej takich jak biura, szpitale, gabinety lekarskie, szkoły, baseny, muzea, galerie, banki, hotele, jak i w pomieszczeniach mieszkalnych. Może
czytaj więcej
X
Icon Mail

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera DPS i bądź na bieżąco z niezwykłym światem sufitów napinanych. Tylko dzięki subskrypcji otrzymasz przegląd wyjątkowych realizacji, najważniejszych wydarzeń i będziesz na bieżąco z branżą.

Kim jesteś?

Icon option1

Instalator

Icon option2

Architekt

Icon option3

Interesują mnie sufity napinane

Wybrałeś? Zapisz się!

Logo DPS