DPS sufity
PL EN DE
FR PT IT

Sufit podwieszany

Nawet najprostszy retusz wnętrza znacząco wpływa na wrażenie estetyczne. Klasyczne wykończenie sufitu podwieszanego płytami kartonowo gipsowymi odchodzi powoli w cień, by ustąpić nowym, lepszym rozwiązaniom takim jak powłoki napinane DPS®.

 

Sufit podwieszany najczęściej montowany jest na świeżo otynkowanej powierzchni, za pomocą specjalnych profili aluminiowych lub drewnianych zwanych CD i UD. Do tak stworzonego szkieletu mocowane są płyty KG. Dużą wadą montowania sufitu podwieszanego jest bardzo mozolny i brudzący proces szlifowania oraz schnięcie gładzi szpachlowej, która maskuje niedoskonałości czy śruby mocujące płyt KG.

 

Sufity podwieszane posiadają szereg ograniczeń, przez co nigdy nie dorównają estetyce membran DPS®. Żadnym sposobem, nie da się na w przypadku zwykłych farb i gładzi oddać tekstur i głębi kolorów, którą posiadają nasze powłoki lustrzane, satynowe czy transparentne. Brak możliwości użycia nadruków wielkoformatowych w przypadku klasycznych sufitów KG, również utrudnia stworzenie prawdziwie unikatowej aranżacji wnętrza.

Zalety sufitów DPS®

Dzięki wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań stworzyliśmy zupełnie nowy standard sufitów napinanych. Elastyczna powłoka DPS® jest szybka w montażu oraz nie wymaga nadmiernego „dziurawienia” ścian i stropu. Standardowy montaż trwa około 5 godzin. Dodatkową przewagą naszych membran jest wysoka szczelność, dzięki której nad sufitem wytwarza się specjalna bariera termiczna, przez którą ciepło z mieszkania nie ulatnia się – odwrotnie jest w przypadku płyt KG. Zapewne w krótkim czasie odczujesz tę oszczędność….w kieszeni! Powłoki napinane DPS® gwarantują komfort, a dzięki klasyfikacji akustycznej „A”, zapewnią Ci redukcję uporczywego hałasu.

 

Użycie specjalnego polimeru nadaje membranie napinanej wytrzymałości oraz tzw. „pamięć kształtu” – sufit nawet w przypadku odkształcenia przez zalanie wodą powróci do pierwotnej formy. Dzięki możliwościom plastycznym naszych sufitów możemy stworzyć dowolny kształt 2D oraz 3D, wprowadzić nadruk czy zaaranżować oświetlenie. Nowatorskim rozwiązaniem jest stosowanie powłok transparentnych, czyli sufitów podświetlanych specjalnym systemem lamp LED. W ten sposób uzyskujemy wrażenie niepowtarzalne i nieosiągalne dla zwyczajnych sufitów wykonanych z płyt gipsowych.

 

Nasze produkty sygnowane znakiem DPS® są całkowicie bezpieczne dla zdrowia użytkowników oraz środowiska. Nie zawierają substancji chemicznych, są w pełni recyklingowalne oraz – co najważniejsze – spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa honorowane przez EU. O jakości i zaletach naszych sufitów świadczą miliony m2 zamontowanych powłok.

 

Porównanie

Kontakt

Masz pytanie, chcesz umówić się na pomiar? Nasi specjaliści pomogą Ci na wszystkich etapach realizacji Twojego wymarzonego projektu. Skontaktuj się z nami lub odwiedź nas w siedzibie DPS® ul. KRAKOWSKA 85A 40-391 KATOWICE


GALERIA

Invisible

DPS INVISIBLE to najbardziej ekskluzywny system technologii DPS pozwalający korzystać ze wszystkich atutów DPS.
czytaj więcej

Zastosowanie

Sufit napinany DPS może być stosowany we wszystkich rodzajach pomieszczeń zarówno w obiektach użyteczności publicznej takich jak biura, szpitale, gabinety lekarskie, szkoły, baseny, muzea, galerie, banki, hotele, jak i w pomieszczeniach mieszkalnych. Może
czytaj więcej
X
Icon Mail

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera DPS i bądź na bieżąco z niezwykłym światem sufitów napinanych. Tylko dzięki subskrypcji otrzymasz przegląd wyjątkowych realizacji, najważniejszych wydarzeń i będziesz na bieżąco z branżą.

Kim jesteś?

Icon option1

Instalator

Icon option2

Architekt

Icon option3

Interesują mnie sufity napinane

Wybrałeś? Zapisz się!

Logo DPS